• −50%

JASINSKIS JIEVARAS: Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės 1CD

Kiti JASINSKIS JIEVARAS albumai

Liko sandėlyje: 3

25,00 €
12,50 € Sutaupote 50%
Kiekis

„Shofar United” albumas „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės”

 

2021 metais, minint Holokausto 80-metį, jaunosios kartos kompozitorius Jievaras Jasinskis, bendradarbiaudamas su senoviniais hebrajiškais instrumentais – šofarais grojančiu idėjos autoriumi Tadu Daujotu, drauge sukūrė analogų neturintį muzikinį projektą „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės”. Kūrinio premjera įvyko rugsėjo 23 d., minint Lietuvos žydų genocido dieną, LR Prezidentūros kieme. 

 

Valandos trukmės, 15 dalių muzikinio projekto „Shofar United” albume „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės”, klasikinė muzika persipina su lietuvių ir hebrajų folkloro motyvais, Artimųjų Rytų melodijomis bei džiazo elementais. Albumą įrašė pasaulyje pripažintas garso režisierius Vilius Keras, kūrinį atliko Vilniaus m. savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras (vyr. dirigentas ir meno vadovas Modestas Barkauskas) bei 14 kviestinių klasikos, džiazo ir folkloro muzikantų iš Lietuvos ir Izraelio. 

 

Ypatingų spalvų albumui suteikia senoviniai hebrajiški ragai šofarai, į orkestro skambesį subtiliai įsiliejantys kanklių ir birbynės garsai bei archajiškų Artimųjų Rytų instrumentų – Persijos taro, sazo ir Hurdy-Gurdy melodijos. Šiuos instrumentus į Lietuvą atsivežė 2021 metų rudenį mūsų šalyje viešėjęs multiinstrumentalistas iš Izraelio Yaron Cherniak, kuris albumo skambesiui įnešė egzotiškų prieskonių. Muzikos ekspertų manymu, Artimųjų Rytų muzikinių atspalvių persipynimas su klasikine muzika, lietuvių folkloru ir džiazo elementais – tai unikalus ir greičiausiai pirmą kartą istorijoje įvykęs world muzikos eksperimentas. 

001_81859
  • Registruotis

Naujos paskyros registravimas

Jau turite paskyrą?
Tai prisjunkite arba pakeiskite slaptažodį